Από σήμερα 03/11 ,και το αρθροσκοπικό τμήμα της ανανεωμένης κλινικής “Ασκληπιός” στο Ρέθυμνο ξεκίνησε τη λειτουργία του.
Στον υπερσύγχρονο χώρο των χειρουργίων της κλινικής, επικρατεί η πλέον σύγχρονη τεχνολογία, όπου ο ορθοπαιδικός χειρουργός κ. Αντώνης Παπουτσιδάκης πραγματοποίησε επιτυχώς τις πρώτες αρθροσκοπήσεις γόνατος, με την ανεκτίμητη συνδρομή της αναισθησιολόγου κ. Νικολέτας Τσακαλίδου και του αφοσιωμένου νοσηλευτικού προσωπικού.
Αυτή η επιτυχημένη επέμβαση αποτελεί σημαντικό γεγονός για την πόλη, ενισχύοντας το επίπεδο των διαθέσιμων ιατρικών υπηρεσιών.