Έκθεση φωτογραφίας διοργανώνει ο Δήμος Μυλοποτάμου στο Στέκι Περάματος το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 18:00 στα πλαίσια των Δράσεων περιβαλλοντικής ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης και αφορά το φυσικό περιβάλλον του Μυλοποτάμου, με την καλλιτεχνική ματιά του διεθνώς βραβευμένου φωτογράφου Κωσταντίνου Σοφικίτη.
![](https://mylopotamosnews.gr/wp-content/uploads/2023/11/poster-1024x724.jpg)
Ακολουθεί αναλυτικά το πρόγραμμα της εναρκτήριας εκδήλωσης:
- 18:30 – 18:40 Χαιρετισμός Λαδιανός Ζαχαρίας, Προέδρος Οργανισμού Πολιτισμού Τουρισμού Νέας Γενιάς Δήμου Μυλοποτάμου «Ο Αυλοπόταμος
- 18:40 – 19:10 Δρετάκης Μιχάλης, Βιολόγος- Ορνιθολόγος, Εργαστήριο Οικολογίας και Διαχείρισης Περιβάλλοντος, ΜουσείοΦυσικής Ιστορίας Κρήτης – Πανεπιστήμιο Κρήτης, Θέμα: Βιοποικιλότητα στο Δήμο Μυλοποτάμου
- 19:10 – 19:40 Δρ.Φασουλάς Χαράλαμπος, Πρόεδρος Γεωπάρκου Ψηλορείτη, Θέμα: Η αξία του φυσικού περιβάλλοντος τουΜυλοποτάμου ως συστατικό στοιχείο του Παγκόσμιου γεωπάρκου UNESCO του Ψηλορείτη.
Διάρκεια έκθεσης : 18 Νοεμβρίου 2023 – 20 Νοεμβρίου 2023
Ώρες λειτουργίας : Σάββατο και Κυριακή 18:00-21:00, Δευτέρα 10:00-13:00