Ο Υποδιοικητής της ΔΥΠΕ Κρήτης υπέβαλε την παραίτησή του, υπό το βάρος των όσων εκτυλίσσονται με θέμα το Εθνικό Σύστημα Υγείας και τους πολίτες
Νέα παραίτηση – “βόμβα” στο Σύστημα Υγείας της Κρήτης. Ο Υποδιοικητής της ΔΥΠΕ Κρήτης, Δημήτρης Αγαπίου, σύμφωνα με πληροφορίες του Cretalive υπέβαλε την παραίτησή του, υπό το βάρος των αλυσιδωτών εξελίξεων στην Υγεία στο νησί.
![](https://mylopotamosnews.gr/wp-content/uploads/2023/10/image-623-1024x541.png)
Λίγες ώρες μετά την παραίτηση του υπηρεσιακού διοικητή του Βενιζέλειου νοσοκομείου, Χάρη Λυδάκη και την ανακοίνωση ανάληψης καθηκόντων από τον Ευθ. Καρακώστα, ήρθε η παραίτηση του υποδιοικητή της ΔΥΠΕ Κρήτης να ταράξει για άλλη μια φορά τα “νερά”.
cretalive.gr